O nás

Příběh naší malé rodinné farmy Ze sadu s.r.o. se začal odvíjet před více jak šesti lety, kdy jsme rozhodli zúrodnit pozemky zděděné po předcích výsadbou ovocných sadů. Protože se nacházíme v jedné z nejteplejších oblastí jihovýchodní Moravy, zvolili jsme pro výsadbu ovoce, kterému se zde tradičně daří. Pěstujeme zejména meruňky, broskve, hrušky a švestky.
Sortiment jsme rozšířili o ostružiny, maliny, rybízy a josty. V menší míře pěstujeme i zeleninu (rajčata, česnek, dýně). Chováme vlastní včely, které nám pomáhají ve snaze vypěstovat zdravé ovoce a zeleninu v souladu s přírodou.

Ovoce a zeleninu pěstujeme jak pro přímý prodej, tak je i dále sami zpracováváme. Máme vlastní sušárnu, kde sušíme ovoce i zeleninu. Ovoce a zeleninu při sušení nedoslazujeme a nesíříme. Z čerstvého ovoce vlastnoručně vaříme výběrové džemy, které sladíme třtinovým cukrem nebo medem od našich včel. Sušená rajčata nakládáme do oleje s různými bylinkami.  Při zpracování ovoce i zeleniny si zakládáme na tom, abychom nepoužívali žádné chemické konzervanty ani umělá dochucovadla, což se odráží na chuti všech výrobků. Na sušené ovoce a džemy jsme získali ocenění Tradiční výrobek Slovácka, které je udělováno regionálním výrobkům s výjimečnou kvalitou a chutí.